Barlinek

Barlinek

barlinek

Pellet jest ekologicznym paliwem do kominków oraz kotłów, które zgazowują drzewo z przeznaczeniem jako paliwo startowe, podstawowe, jak i uzupełniające - wykorzystywane podczas spalania węgla kamiennego (np. ekogroszku). W Naszaej ofercie znajdą Państwo m.in. pellet marki Barlinek, wyróżniający się bardzo dobrą jakością oraz przystępną ceną. Jest granulatem paliwowym, który wytwarza się z roślin o wysokiej kaloryczności.

Skład:

Pelet to granulat paliwowy, który może być wytwarzany z każdego rodzaju roślin. Ten najbardziej kaloryczny - pelet barlinecki produkowany jest w 70% z trocin iglastych i w 30% z trocin liściastych.

Czym wyróżnia się pellet Barlinek?

Jego cechy charakterystyczne go:

  • wysoka kaloryczność – ok. 5,3 kWh/ kilogram pellet, co oznacza, że 1 tona tego pelletu może zastąpić np. 0,79 tony wysokokalorycznego węgla, na przykład ekogroszku,
  • minimalna ilość popiołu po spaleniu – dzięki temu pellet sprawdza się również w kominkach i innych urządzeniach grzewczych na paliwa stałe,
  • prostota przechowywania – pellet zajmuje niewiele miejsca, przez co łatwo go składować; dodatkowym atutem są niewielkie, łatwe w przenoszeniu worki po  15 i 20 kg,
  • ekologiczność  - pellet nie emituje CO2, nie zawiera szkodliwych substancji, ani też nie emituje do atmosfery przykrych i uciążliwych zapachów oraz nie powoduje alergii.

Dzięki temu barlinecki pellet to jedno z najlepszych rozwiązań do domowych urządzeń grzewczych.

W Naszaej ofercie znajdą go Państwo w korzystnej cenie. Po więcej szczegółów zapraszamy do Naszaej siedziby mieszczącej się w okolicach miasta Warszawa (Sulejówek) lub do kontaktu telefonicznego.

Badana cecha (oznaczenie)

j.m.

Wynik

Zawartość wilgoci całkowitej % do 10
Zawartość popiołu % do 0,7
Wartość opałowa kJ/kg nie mnej niż 18
Gęstość kg/m3 ≥ 600 kg/m3
Zawartość frakcji drobnej (pyłu w worku) dla opakowań 15 kg % ≤ 0,5
Zawartość frakcji drobnej (pyłu w worku) dla opakowań 25 kg % ≤ 1

 

Posiadane certyfikaty:

Norma jakości: DIN Plus nr 7A105 (Barlinek S.A.) i 7A136 (Barlinek Invest) zgodny z nową normą Europejską E DIN EN 14961-2:2010-07.

Cena:

Pellet Barlinek - 1050 zł tona